Przyjaciele

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Alicja Bednarska - krakowianka, urodzona... w Stalowej Woli. Jak żartowała, zawdzięcza to tacie-bokserowi, któremu akurat wypadł mecz w Stalowej Woli, tam pojechała mama... i stało się. Po ukończeniu szkoły średniej w Krakowie, w 1976 roku, przeniosła się do Buska-Zdroju. Znalazła zatrudnienie w Uzdrowisku.

Choć dzisiaj trudno w to uwierzyć, była to jej pierwsza... i jedyna praca. Zaczynała jako referent administracyjny, lecz w pamięci wszystkich zapisała się jako szefowa działu kulturalno-oświatowego w Marconim. Ikona buskiego uzdrowiska, przyjaciel gwiazd, bez jej wielkiego zaangażowania Orkiestra Zdrojowa po prostu by nie istniała.

Profesor Krzysztof Bielecki -  (ur. 2 sierpnia 1938 w Warszawie) – polski lekarz chirurg i nauczyciel akademicki, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny. W roku 2000 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżniony tytułem honorowego obywatela Buska-Zdroju (2015).
Profesor Krzysztof Bielecki jest orędownikiem Buskiej Orkiestry Zdrojowej, dzięki niemu Orkiestra gra. Dzięki niemu organizowane są w Busku spotkania-koncerty Śpiewać każdy może. Koncerty pieśni patriotycznych wspólnie z młodzieżą Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju.

Henryk Kuźniak - kompozytor związany z naszym miastem, Buskiem-Zdrojem jeśli Państwo śledzicie wydarzenia kulturalne naszego miasta, znacie słynny Festiwal im. Krystyny Jamroz. Krystyna Jamroz to śpiewaczka operowa pochodząca z naszego miasta a jej zięciem jest właśnie wspomniany kompozytor muzyki filmowej Henryk Kuźniak.

Henryk Kuźniak ur. w 1936 r. w Czeladzi, Czasy II wojny światowej spędził w okolicach naszego miasta, jego rodzina ukrywała się niedaleko stopnicy.
Jego wielka przygoda z kompozycją filmową zaczęła się w Paryżu podczas studiów u Pierra Schaeffera.
Henryk Kuźniak często odwiedza nasze miasto, jest przyjacielem Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju, której ofiarował instrumenty i jest Przyjacielem Buskiej Orkiestry Zdrojowej, specjalnie dla nas zaaranżował swoje kompozycje.

 

Paweł Korepta i Henryk Kuźniak