Muzycy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Muzycy Buskiej Orkiestry Zdrojowej:

Emilia Kopeć - I skrzypce, koncertmistrz
Mariusz Połomka - II skrzypce
Magda Sikorska - wiolonczela, aranżacje 
Wojciech Wojciechowski - trąbka
Bogusław Kawula - flet
Marcin Trzebiński - klarnet
Paweł Korepta - fortepian, kierownictwo artystyczne, aranżacje
Grzegorz Jerzak - kontrabas, aranżacje
Anna Maria Rutkowska - perkusja

Emilia Gabriela Kopeć - koncertmistrz

Emilia Głobińska - koncertmistrz

Koncertmistrzem Buskiej Orkiestry Zdrojowej jest Emilia Kopeć - skrzypaczka,  pochodząca z Pabianic, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, kameralistka, współpracująca z zespołem smyczkowym Trio MossoEstradiVarious, Magemia
Jest pedagogiem Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju.
Gra na instrumencie węgierskim z przełomu XIX i XX wieku.

Mariusz Połomka - skrzypce

Mariusz Połomka - skrzypce

Mariusz Połomka studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest skrzypkiem Filharmonii Świętokrzyskiej. Jest pedagogiem w Szkole Muzycznej I stopnia w Starachowicach.

Magda Sikorska - wiolonczela

Magda Sikorska - wiolonczela

Magda Sikorska rodowita kielczanka. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie wiolonczeli dr Roberta Fendera i dr Dominika Połońskiego.

Przez następne lata zdobywała doświadczenie, koncertując z triem smyczkowym dla kilkutysięcznej publiczności podczas rejsów dookoła świata luksusowym statkiem wycieczkowym. W tym czasie współpracowała również z baletem z St Petersburga i budapeską Orkiestrą Kameralną, z którą odbyła tournée po Wielkiej Brytanii wykonując m. in. „Jezioro Łabędzie”, „Giselle” czy „Dziadka do orzechów”.

Aktywnie koncertuje  współtworząc zespoły smyczkowe Trio Mosso, Magemia oraz EstradiVarious, dla których tworzy również aranżacje.

Grzegorz Jerzak - kontrabas

Grzegorz Jerzak - konrabas

Pochodzi z Lublina, gdzie ukończył Szkołę Muzyczną I i II st. Im. Tadeusza Szeligowskiego w klasie kontrabasu. Działał w orkiestrach symfonicznych Cantate Deo i Sinfonia Amabile. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracował z chórem i orkiestrą Opery Wrocławskiej, orkiestrami kameralnymi „Wratislavia” oraz „Leopoldinum”, Filharmonią Zielonogórską, a także Teatrem Muzycznym w Lublinie. Jest muzykiem Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Jego wszechstronne zdolności potwierdzają liczne aranżacje przygotowane dla Buskiej Orkiestry Zdrojowej.

Bogusław Kawula - flet

Bogusław Kawula - flet

Krakowianin, od 1999 roku związany z Buską Orkiestrą Zdrojową. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu, ukończył także Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie, wieloletni flecista orkiestry Capella Cracoviensis. Pedagog Szkoły Muzycznej I stopnia w Niepołomicach.

Marcin Trzebiński - klarnet

Marcin Trzebiński i Wojciech Wojciechowski

Pochodzi z Końskich. Ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Kameralista związany z grupą Nova Bossa. Jest pedagogiem w Szkole Muzycznej I stopnia w Pińczowie i w Opocznie.

Wojciech Wojciechowski - trąbka

Wojciech Wojciechowski - trąbka

Pochodzi z Niska, swoje pierwsze muzyczne szlify odebrał w Stalowej Woli, gdzie uczył się gry na fortepianie, potem na trąbce. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. W Krakowie rozpoczynał współpracę z orkiestrami Capellą Cracoviensis, Filharminią Krakowską, uczestniczył w europejskim prawykonaniu Credo Krzysztofa Pendereckiego. Był członkiem Orkiestry Dętej Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie, o której napisał pracę magisterską. Od 2001 roku pracuje na stałe w Filharmonii Świętokrzyskiej. Wojciech Wojciechowski prowadzi klasę trąbki w Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju.

Anna Rutkowska - instrumenty perkusyjne

Anna Rutkowska - instrumenty perkusyjne

Anna Rutkowska marimbistka i perkusistka nieustannie poszerzająca swoje horyzonty. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie swoją ścieżkę kariery rozwija jako solistka i kameralistka. W 2017 r. uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest laureatką wielu konkursów muzyki kameralnej m.in.: Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie w kategorii solowej (marimba), a także II nagrody IMKA International Internet Music Competition w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina), II nagrody na The North International Music Competition w Sztokholmie (Szwecja), a na terenie kraju – I nagrody na VI International Master Competition for Music Teachers w Warszawie (kat. Kameralistyka), we współtworzonym wraz z dr Julianną Siedler-Smugą zespole DALBERGIA DUO. Ponadto, podczas wspomnianego wydarzenia panie otrzymały Rekomendację Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą się interpretację polskiej kompozycji. Dalbergia Duo wydało w tym roku płytę z muzyką polską na dwie marimby pt. „Korzenie”.

Anna Rutkowska współpracowała z zespołami kameralnymi skupiającymi się na muzyce perkusyjnej: Mallet Collective Amsterdam (Amsterdam), Rhythmic Ethnic (Kraków), Amadrums (Kraków), siXen (Warszawa). Ponadto współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, Warszawską Operą Kameralną i Filharmonią Świętokrzyską.

Paweł Korepta - fortepian, kierownictwo artystyczne

Paweł Korepta - fortepian

Paweł Korepta od 21 lat związany z historycznym zespołem Buskiej Orkiestry Zdrojowej.
W 2018 roku objął kierownictwo artystyczne Buskiej Orkiestry Zdrojowej, 
wzbogacił jej brzmienie tworząc liczne aranżacje oraz powiększając zespół.
Prowadzi koncerty jako konferansjer.  
Organizuje Wieczory Piosenki Poetyckiej w buskim Sanatorium Marconi.
Od 2012 roku współtworzy Szkołę Muzyczną I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju,
gdzie pełni funkcję wicedyrektora i nauczyciela teorii muzyki oraz chóru.
W 2019 ukończył studia kompozytorskie na Uniwersytecie Muzycznym
im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Rafała Janiaka,
tworzy utwory instrumentalne, wokalne oraz muzykę do spektakli teatralnych.

 

 

Galeria


  • Powiększ zdjęcie Buska Orkiestra Zdrojowa

    Buska Orkiestra Zdrojowa